AUTORYTET NIEFORMALNY - jak go zbudować?

Są ludzie, za którymi wskoczylibyśmy w ogień, którzy pociągają za sobą tłumy. Ale z drugiej strony są też ludzie, których unikamy jak ognia. Dlaczego tak się dzieje? Winowajcą jest autorytet, który może być zbudowany lub narzucony. Najczęściej negatywnie przyjmujemy narzucane kwestie, więc tym bardziej powinniśmy budować autorytet w sposób świadomy

Czytaj więcej

Networking - 10 złotych zasad skuteczności działań

Tyle się mówi o networkingu i jego niebywałych efektach. Wzrost przychodów, promocja firmy i ogromna ilość rekomendacji. Powszechność tematu jednak nie gwarantuje sukcesu, a może jedynie wyznaczać trend czy modę. Czy rzeczywiście znajduje to potwierdzenie w praktyce? Jak prawcować networkingowo, aby osiągnąć pożądane rezultaty?

Czytaj więcej

SMART i SMARTER - motywowanie przez cele

Motywacja odgrywa ogromnie ważną rolę w realizacji zadań i celów wyznaczonych Twoim zespołom. Niekiedy radość, dynamizm i apetyt Twojego pracownika na zadanie mogą – niczym w słomianym zapale – rozpłynąć się w momencie stawienia czoła pierwszym zadaniom lub stwierdzenia pierwszych przeszkód / niepowodzeń w jego realizacji.
Jak temu zaradzić?

Czytaj więcej

Brand hero - czy warto wykorzystać w budowaniu marki?

Widzimy ich codziennie w różnych reklamach telewizyjnych, na bibliordach czy nawet w logotypach marek... Serce i Rozum z Orange, Żółty i Czerwony z M&M's, Mały Głód z Danone czy Henio i Krysia z reklam Tesco. To bohaterowie marek, tzw. brand hero, którzy budują więź z nami - konsumentami. Czy warto wykorzystać ten trend w naszych akcjach i kampaniach promocyjnych?

Czytaj więcej