Zapraszam Ciebie na mój kanał na Youtube "Aktywuj swój potencjał", gdzie znajdziesz inspiracyjne treści, przydatne sugestie, ciekawe metody i techniki.Podejmowane treści dotyczą szeroko pojętego marketingu i zarządzania.
A wszystko okraszone humorem i przykładami z praktyki.
Nowe odcinki publikowane są w każdy nieparzysty czwatek o godzinie 18:00.

 


 Zobacz dostępne odcinki:


 

kobieta w marynarce

Niektórzy liderzy, managerowie są skuteczni i wystarczy, że się uśmiechną czy poproszą, a ich pracownicy są w stanie przenosić dla nich góry. Jak to się dzieje?
Sprawcą "tego zamieszania" jest autorytet nieformalny, który jest mieczem w rękach managera walczącymi z przeciwnościami losu w zespole.


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w marynarce

Często w argumentacji różnych działań lub zachowań mówimy, że "to bez sensu".
No właśnie... w sensie upatrujemy motywację, uzasadnienie oraz chęć do wykonywania zadań.
Czym jest więc ten "sens"?
Gdzie go szukać w naszym życiu zawodowym lub jak go odnaleźć w wykonywanej pracy?
Jak tworzyć poczucie sensu w Twoim zespole?

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w marynarce

Często błędnie odczytujemy intencje innych, co negatywnie wpływa na nasze relacje i komfort pracy. Wpływa to zarówno na naszą efektywność jak i efektywność całego zespołu. Kluczem do zrozumienia innych jest ich poznanie. Zainteresowanie Twoimi pracownikami może dać Ci ogromny potencjał do zarządzania na najwyższym poziomie. Świadomość dostępności narzędzi i analityczne umiejętności z powodzeniem wystarczą i pozwolą Ci osiągnąć "liderski sukces".

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Motywacja nie jest ani łatwa, ani prosta. To zbiór najróżniejszych działań, aktywności, koncepcji i strategii, które mają na celu stymulowanie pracowników i pobudznanie ich aktywności i zaangażowania.
Jak to robić, gdy mamy okrojony budżet lub nie mamy go wcale?
Jak motywować długoterminowo i nie doświadczać nagłych skoków zaangażowania, któe trwają stosunkowo krótko?

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

O motywacji napisano i powiedziano wiele. Gama motywatorów jest szeroka i daje duże spektrum możliwości. Wartość motywacyjna pieniądza spada a w jego miejsce wkrada się motywowanie niematerialne, odgrywające coraz większą rolę w zarządzaniu zespołami.
Poznaj rodzaje motywatorów, aby świadomie decydować kiedy Snickers a kiedy zbilansowana dieta...


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Nasz zespół to zbiór ludzi o różnych osobowościach, predyspozycjach zawodowych i różnym....wieku. Przyporządkowanie do różnych pokoleń/generacji - to specyficzne cechy, podobne zachowania, charakterystyczne upodobania. Znajomość przedstawicieli konkretnego pokolenia, których masz w zespole daje Ci ogromny potencjał w zarządzaniu relacjami, w delegowaniu zadań oraz w zwiększaniu skuteczności Waszych wspólnych działań.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Niektórzy z nas analizowanie mają w małym paluszku. Co więcej uwielbiają to robić, a ich predyspozycje osobowościowe im tylko ułatwiają łączenie kropek i szukanie zależności.
Nie każdy jest jednak z natury analitykiem. I tu z pomocą przychodzi analiza SWOT - prosta metoda analizowania różnych projektów, przedsięwzięć, która skupiona jest wokół 4 elementów.
Jakich? Obejrzyj odcinek i poznaj szczegóły.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w kurtce

Wiele organizacji nie wyobraża sobie wdrażania w firmie strategii bez opatrzenia ich misją, wizją i wartościami. I to nie dzieje się tylko w skali makro - same duże marki, ale też w skali mikro - organizacje i przedsiębiorstwa lokalne. Dlaczego ? Bo to działa!
A co najważniejsze - porządkuje koncepcje, pomysły na biznes i projekty, spaja zespoły, wpływa na wspólny cel całych organizacji.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z teczką

Budowanie marki, PR i marketing - popularne, powszechnie stosowane, ale czy rozumiane w należyty sposób? Pojęcia  z zakresu promocji firmy weszły do kanonu żargonu biznesowego i nie tylko.
Okazuje się, jednak, że wielu z nas traktuje je jako synonimy i stosuje zamiennie.
A to błąd ponieważ te 3 pojęcia różni cel działań.

 

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta w marynarce

Koncepcja 4P i jej rozszerzenie 7P systematyzuje planowanie działań promocyjnych, otwiera oczy na różne możliwości promocji z zachowaniem spójności i unikaniem chaosu. 
Działalność marketingowa to zbiór wielu działań, aktywności i planów. Niesie to ogromny potencjał dla firmy i maksymalizowania zysków. Z drugiej strony może generować chaos i takie poczucie, że chcemy skorzystać z każdej opcji. W konsekwencji wybieramy to, co nieprzydatne, nieadekwatne, niepotrzebne.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

dwie kobiety przy stole

NETWORKING to sieć kontaktów, które wykorzystywane są zarówno dla rozwoju firmy jak i samego przedsiębiorcy. Fundamentem tej sieci są relacje.  
W odcinku opowiadam o 10 złotych zasadach networkingu, które stworzyłam na podstawie własnych badań, literatury i oczywiście praktyki.


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z kartką

W erze digitalizacji założenie firmy trwa około 30 minut. Pytanie co dalej?
Jak odnaleźć się w świecie bez sentymentów, w którym słabego bardzo szybko weryfikuje rynek?
Przedstawiam Ci 10 przykłądów czego unikać w biznesie.  
To 10 błędów, które czyhają na Ciebie na każdym kroku.
Bądź mądrzejszy i zapobiegaj im.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z pisakiem

Najczęściej używanymi pojęciami w kontekście prowadzenia firmy czy zarządzania zespołami są: wydajność, efektywność i CELE. I choć ostatnie słowo brzmi dość prozaicznie (oprócz tego, że jest krótkie) to niesie w sobie ogromną dawkę złożoności. Istnieją ich różne kategorie (cele sprzedażowe, marketingowe, jakościowe, ilościowe) i różne uwarunkowania ich realizacji.
To, co może nam pomóc to koncepcja wyznaczania celów SMART i jej rozwinięcie SMARTER.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

Z jednej strony nie należy oceniać książki po okładce, jednak czasem rzeczywiście mamy kilka minut, aby zrobić "dobre wrażenie". Pomogą nam przy tym zasady etykiety, która obowiązuje także w biznesieZachowanie zgodnie z etykietą wpływa bardzo pozytywnie na obsługę klienta, współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi oraz budowanie autorytetu w zespole. O jakich zasadach warto pamiętać? O tym w odcinku na YouTube "Etykieta w biznesie - czyli jak się zachowywać?".

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

Ten odcinek jest mi szczególnie blisko ze względu na to, że potrzebę bycia kreatywnym akcentuję co najmniej dwa razy w każdej wypowiedzi. Jest ona niezwykle ważna, pozwala zdobywać przewagę konkurencyjną i budować unikalną markę.
Jedną z kompetencji jutra, które już dziś dają o sobie znać jest niesztampowe, abstrakcyjne myślenie. Aby tak działać, należy uruchomić pokłady kreatywności, których czasem trzeba się po prostu dokopać. Jak to robić? 

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

Podczas wielu analiz pokolenia Z zastanowiło mnie to, że tak bardzo oczekują informacji zwrotnej. Potwierdziło się to również podczas praktyk studenckich, które u siebie organizowałam. Feedback i jego umiejętne udzielanie to często fundament relacji. Nieustanne zadawanie pytań i oczekiwanie informacji zwrotnej cieszy, ale jednocześnie jest wymagające.
Jak udzielić feedback i nie sprawić przykrości drugiej osobie, gdy jest negatywny?
Jeśli udzielasz pozytywnego, to wystarczy pochwalić i już? Temat z głowy? 

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE