Tutoring - czym jest?

Obok coachingu lub mentoringu jest indywidualną formą wsparcia, która z pierwotnego założenia jest przeznaczona dla studentów. Jej istotą jest relacja „mistrz-uczeń”. Jest ona wykorzystywana w najlepszych uczelniach świata i dynamicznie rozwijająca się w Polsce.

Tutor - kto to?

Prowadzącym spotkania jest Tutor, który poprzez zbudowany autorytet, zdobytą wiedzę i doświadczenie stanowi bardzo duże wsparcie dla Uczestnika. Moderuje spotkania i cały proces, odpowiedzialny jest za jego kształt i poszczególne elementy.

Tutoring biznesowy - to coś innego?

Jest wynikiem modyfikacji autorskiej na podstawie doświadczeń biznesowych i licznych szkoleń i jest pojmowany jako zaplanowany proces rozwoju lidera, który następuje we wspierającej relacji. Tutora charakteryzuje życzliwość, otwartość na jego pomysły i ambicje, a także dbałość o rozwój osobisty i zawodowy Uczestnika.
Pełen zakres tutoringu zależy od zaangażowania obu stron, przy czym Tutor prowadzi Uczestnika przez proces wspierając go wiedzą i doświadczeniem, a Uczestnik prezentuje otwartość, szczerość i realizuje wszystkie zlecone przez Tutora zadania.

 dwie kobiety


Cechy procesu tutorskiego

Cechami charakterystycznymi tutoringu biznesowego są:

 • spersonalizowane i indywidualne podejście
 • szeroka wiedza merytoryczna prowadzącego (Tutora)
 • diagnoza przeprowadzona na początku procesu na podstawie przyjętych powszechnie testów
 • zindywidualizowana dawka wiedzy, zakrojona do obszaru potrzeb Uczestnika

 

Obszary tutoringu biznesowego

Przykładowe obszary realizowane w ramach tutoringu biznesowego:

 • praca na celach i ich konstruowanie
 • analiza SWOT, słabe i  mocne strony
 • poszukiwanie atutów
 • budowanie misji, wizji i wartości
 • budowanie autorytetu nieformalnego i marki osobistej
 • analiza dywersyfikacji działalności gospodarczej
 • budowanie marki i strategia marki
 • praca nad poczuciem własnej wartości, profesjonalizmem
 • delegowanie zadań
 • odpowiedzialność i inteligencja emocjonlana

    kartki i pisaki 

 

                     przybory szkoleniowe       kartki i pisaki

 

 

Opinie Uczestników:

          ikona mężczyzny w kole


"W okresie październik 2020 - luty 2021 odbyłem pełny cykl sesji tutoringowych z dr Anitą Kubanek.
Poprzez indywidualne sesje treningowe, konsultacje i zadania domowe w znaczący sposób poprawiłem kluczowe kompetencje zawodowe. Dzięki pełnemu zaangażowaniu osiągnąłem założone zamierzenia oraz oczekiwania stawiane wobec tego rodzaju rozwoju. Przyjęta formuła tutoringu w relacji Mistrz - Uczeń stanowiła dla mnie doskonały sposób samodoskonalenia nastawionego na praktyczne zastosowanie. Dr Anita Kubanek podchodzi do pracy profesjonalnie, rzetelnie i z odpowiednią dozą empatii. Współpracę oceniam na 5+"

 

          ikona mężczyzny w kole


"W te piątki najlepszą motywacją aby wstać z łóżka były spotkania na tutoring. To są najlepiej zainwestowane pieniądze oraz czas w rozwój. Bardzo fajnie dopasowujesz sposób prowadzenia zajęć do typu danej osoby, tak by do niej to przemawiało. Zajęcia są ciekawe a Ty masz dużo cierpliwości do zagadywania, zmian tematów, ogólnie do swoich „Tutti”. Bardzo się cieszę z tego, że brałem w tym udział ponieważ pomogło mi to zarówno jeśli chodzi o kwestie zawodowe jak i prywatne. Mocno liczę na „ opiekę posprzedażową”! :)"


          ikona kobiety w kole


"Nabrałam pewności siebie jeżeli chodzi o kontakty z handlowcami i kierownikami. Wiem, że nie wszystko jest pilne i nie na wszystko muszę się zgadzać. Dowiedziałam się dużo nowych rzeczy o sobie dotyczących moich predyspozycji jako lider grupy. Bardzo miło mi się z Tobą pracowało, potrafisz dobrze słuchać i dzielać cennych uwag. Cenne uwagi dotyczące dnia pracy (muszę nad tym popracować)."

 

          


"Szkoli mnie ostatnio pewna Anita, która o wiele rzeczy mnie pyta: „Co o tym sądzę, dlaczego robię, czy tym sposobem pomagam, szkodzę?”. Wnikliwie słucha i obserwuje, trafnie wszystko komentuje. Ciekawe metody wykorzystuje i przy tym bardzo fajnie rysuje. Kolorowych pisaków ma bez liku, w swoim podręcznym „małym” piórniku. Korzysta z metody tutoringu, ale z elementami mentoringu.
Po testach określa kolor człowieka i tłumaczy co go męczy, co urzeka.Nawet słabe strony przeanalizuje i ich poprawę zaproponuje. Zalety także zauważy i na ich rozwój się odważy. Gdy duże drzewo narysowała, przyczyny i skutki łatwiej wyjaśniała. Zadania domowe proste nie bywały, do wielu przemyśleń skłaniały. Takie szkoleniowe spotkania, to na pewno nie lada wyzwania. Polecić mogę je każdemu i starszemu i młodszemu. Za dobre rady i poświęcony czas bardzo dziękuję,dużo rozwoju dla firmy i szkoleń prognozuję!" 

 

          ikona kobiety w kole


"Anitko, to jaką wartość wniosłaś w moje życie, zarówno zawodowe, ale i również prywatne jest nie do opisania ani na tej, ani na żadnej innej kartce.Twoje zajęcia są MEGA merytoryczne, zawsze wiesz jak zapytać, jak pokierować rozmową, abym sama doszła do ważnych wniosków. Rozwój jest jedną z moich 7 kluczowych i życiowych wartości, interesuję się tematem rozwoju osobistego odkąd pamiętam. Ale tak profesjonalnej, merytorycznej, bez wodolejstwa osoby nie spotkałam NIGDY! Jestem wdzięczna losowi za to, że Cię poznałam. Motywujesz, uczysz, pokazujesz co robić, aby każdego dnia być coraz lepszą. DZIĘKUJĘ! :)"

 

                 dwie kobiety     

mężczyzna i kobieta

 

                 dwie kobiety

dwie kobiety

 

 


 Zobacz więcej opinii Uczestników i Klientów


 

Zapytaj o ofertę na tutoring biznesowy