Zapraszam Ciebie na mój kanał na Youtube "Aktywuj swój potencjał", gdzie znajdziesz inspiracyjne treści, przydatne sugestie, ciekawe metody i techniki.Podejmowane treści dotyczą szeroko pojętego marketingu i zarządzania.
A wszystko okraszone humorem i przykładami z praktyki.
Nowe odcinki publikowane są w każdy nieparzysty czwatek o godzinie 18:00.

 


 Zobacz dostępne odcinki:


 

kobieta w marynarce

Niektórzy liderzy, managerowie są skuteczni i wystarczy, że się uśmiechną czy poproszą, a ich pracownicy są w stanie przenosić dla nich góry. Jak to się dzieje?
Sprawcą "tego zamieszania" jest autorytet nieformalny, który jest mieczem w rękach managera walczącymi z przeciwnościami losu w zespole.


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w marynarce

Często w argumentacji różnych działań lub zachowań mówimy, że "to bez sensu".
No właśnie... w sensie upatrujemy motywację, uzasadnienie oraz chęć do wykonywania zadań.
Czym jest więc ten "sens"?
Gdzie go szukać w naszym życiu zawodowym lub jak go odnaleźć w wykonywanej pracy?
Jak tworzyć poczucie sensu w Twoim zespole?

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w marynarce

Często błędnie odczytujemy intencje innych, co negatywnie wpływa na nasze relacje i komfort pracy. Wpływa to zarówno na naszą efektywność jak i efektywność całego zespołu. Kluczem do zrozumienia innych jest ich poznanie. Zainteresowanie Twoimi pracownikami może dać Ci ogromny potencjał do zarządzania na najwyższym poziomie. Świadomość dostępności narzędzi i analityczne umiejętności z powodzeniem wystarczą i pozwolą Ci osiągnąć "liderski sukces".

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Motywacja nie jest ani łatwa, ani prosta. To zbiór najróżniejszych działań, aktywności, koncepcji i strategii, które mają na celu stymulowanie pracowników i pobudznanie ich aktywności i zaangażowania.
Jak to robić, gdy mamy okrojony budżet lub nie mamy go wcale?
Jak motywować długoterminowo i nie doświadczać nagłych skoków zaangażowania, któe trwają stosunkowo krótko?

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

O motywacji napisano i powiedziano wiele. Gama motywatorów jest szeroka i daje duże spektrum możliwości. Wartość motywacyjna pieniądza spada a w jego miejsce wkrada się motywowanie niematerialne, odgrywające coraz większą rolę w zarządzaniu zespołami.
Poznaj rodzaje motywatorów, aby świadomie decydować kiedy Snickers a kiedy zbilansowana dieta...


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Nasz zespół to zbiór ludzi o różnych osobowościach, predyspozycjach zawodowych i różnym....wieku. Przyporządkowanie do różnych pokoleń/generacji - to specyficzne cechy, podobne zachowania, charakterystyczne upodobania. Znajomość przedstawicieli konkretnego pokolenia, których masz w zespole daje Ci ogromny potencjał w zarządzaniu relacjami, w delegowaniu zadań oraz w zwiększaniu skuteczności Waszych wspólnych działań.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE


kobieta w marynarce

Niektórzy z nas analizowanie mają w małym paluszku. Co więcej uwielbiają to robić, a ich predyspozycje osobowościowe im tylko ułatwiają łączenie kropek i szukanie zależności.
Nie każdy jest jednak z natury analitykiem. I tu z pomocą przychodzi analiza SWOT - prosta metoda analizowania różnych projektów, przedsięwzięć, która skupiona jest wokół 4 elementów.
Jakich? Obejrzyj odcinek i poznaj szczegóły.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

kobieta w kurtce

Wiele organizacji nie wyobraża sobie wdrażania w firmie strategii bez opatrzenia ich misją, wizją i wartościami. I to nie dzieje się tylko w skali makro - same duże marki, ale też w skali mikro - organizacje i przedsiębiorstwa lokalne. Dlaczego ? Bo to działa!
A co najważniejsze - porządkuje koncepcje, pomysły na biznes i projekty, spaja zespoły, wpływa na wspólny cel całych organizacji.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z teczką

Budowanie marki, PR i marketing - popularne, powszechnie stosowane, ale czy rozumiane w należyty sposób? Pojęcia  z zakresu promocji firmy weszły do kanonu żargonu biznesowego i nie tylko.
Okazuje się, jednak, że wielu z nas traktuje je jako synonimy i stosuje zamiennie.
A to błąd ponieważ te 3 pojęcia różni cel działań.

 

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta w marynarce

Koncepcja 4P i jej rozszerzenie 7P systematyzuje planowanie działań promocyjnych, otwiera oczy na różne możliwości promocji z zachowaniem spójności i unikaniem chaosu. 
Działalność marketingowa to zbiór wielu działań, aktywności i planów. Niesie to ogromny potencjał dla firmy i maksymalizowania zysków. Z drugiej strony może generować chaos i takie poczucie, że chcemy skorzystać z każdej opcji. W konsekwencji wybieramy to, co nieprzydatne, nieadekwatne, niepotrzebne.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

dwie kobiety przy stole

NETWORKING to sieć kontaktów, które wykorzystywane są zarówno dla rozwoju firmy jak i samego przedsiębiorcy. Fundamentem tej sieci są relacje.  
W odcinku opowiadam o 10 złotych zasadach networkingu, które stworzyłam na podstawie własnych badań, literatury i oczywiście praktyki.


Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z kartką

W erze digitalizacji założenie firmy trwa około 30 minut. Pytanie co dalej?
Jak odnaleźć się w świecie bez sentymentów, w którym słabego bardzo szybko weryfikuje rynek?
Przedstawiam Ci 10 przykłądów czego unikać w biznesie.  
To 10 błędów, które czyhają na Ciebie na każdym kroku.
Bądź mądrzejszy i zapobiegaj im.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE

 

kobieta z pisakiem

Najczęściej używanymi pojęciami w kontekście prowadzenia firmy czy zarządzania zespołami są: wydajność, efektywność i CELE. I choć ostatnie słowo brzmi dość prozaicznie (oprócz tego, że jest krótkie) to niesie w sobie ogromną dawkę złożoności. Istnieją ich różne kategorie (cele sprzedażowe, marketingowe, jakościowe, ilościowe) i różne uwarunkowania ich realizacji.
To, co może nam pomóc to koncepcja wyznaczania celów SMART i jej rozwinięcie SMARTER.

Zobacz cały film na kanale YOUTUBE